Czy wiesz, że organizacje pozarządowe i samorządy stanowią ponad 80% wszystkich realizatorów programów stypendialnych w Polsce? Stypendia to nie tylko sposób wyróżnienia za dobrą średnią w szkole czy na uczelni – w Polsce i na świecie działa wiele organizacji prowadzących różnorodne programy stypendialne: od firm wspierających studentów i specjalistów z jednej dziedziny, poprzez samorządy przyznające stypendia artystom działającym na obszarze danego powiatu, po organizacje umożliwiające uzdolnionym uczniom spędzenie roku w zagranicznej szkole.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich uczniów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Komisja Edukacji Narodowej (pełna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca) – była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty. Na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołał ją 14 października 1773 r. Sejm Rozbiorowy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem "Być albo nie być". Odbyło się też Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Z okazji Dnia  Edukacji Narodowej nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły   składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów.

EU Code Week w Zespole Szkół w Świątnikach Górnych

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dlaczego to jest ważne?

Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według Grand Coallition for Digital Jobs, siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się także w naszej szkole. W ciągu tygodnia od 7 do 11 października cała nasza szkoła będzie kodować. Uczniowie na lekcjach informatyki będą programować online. Do wspólnego kodowania razem z uczniami zapraszamy także nauczycieli. Każdy potrafi programować. Dla mniej zaawansowanych również będzie przygotowany odpowiedni projekt. Więcej informacji można uzyskać u nauczyciela informatyki.

Nowy plan lekcji obowiązuje od 16.09.2019 r. (poniedziałek) [PDF]>>>

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020   [PDF]>>>

 

 

 

 

Na Twoim smartfonie, tablecie oraz na komputerze. Gdziekolwiek jesteś - szybko, łatwo i wygodnie!

Prezentacja >>>

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września (poniedziałek).  Po Mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych  uczniowie przeszli do  nowej lokalizacji szkoły przy ulicy Bielowicza 20. Tam odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych, nauczycielami i rodzicami. Na spotkaniu byli zaproszeni goście: Burmistrz  Miasta i Gminy Świątniki Górne Małgorzata Duży oraz przedstawiciele firmy LS Airport Services. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Szkoły Tomasz Kurek, potem odbyło się wprowadzenie Sztandaru Szkoły i zaśpiewanie Hymnu Narodowego.  W części artystycznej zobaczyliśmy  przedstawienie "Ważne są tylko te dni, których nie znamy" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzięki podpisanej umowie z LS Airport Services uczniowie naszego Technikum Logistyki Lotniczej będą odbywać praktyki szkolne na lotnisku w Balicach.

Wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół życzymy powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.

W czwartek 29 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się Zebranie Rodziców uczniów wszystkich klas pierwszych. Zebranie odbędzie się już w nowej lokalizacji przy ulicy Bielowicza 20, w Świątnikach Górnych.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

Obie komisje rekrutacyjne będą pracowały w tym samym terminie:
 
19.06.2019 - 24.06.2019 od godziny 9-14
25.06.2019 od 9-15
28.06.2019 -godz. 12.00 wywieszenie listy rekrutacji wstępnej
 
01-03.07.2019 od godz. 9-14 wydawanie skierowań na badania dotyczy Branżowej Szkoły I stopnia oraz technikum
 
28.06-09.07. 2019 przynoszenie oryginałów świadectw.

W dniu 22.05.2019 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odbyły się zajęcia w kształceniu zawodowym praktycznym. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Technikum Logistyki Lotniczej ze Świątnik Górnych kształcący się w zawodzie –Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych. W części ogólnodostępnej Portu uczniowie zapoznali się z zasadami odprawy pasażerów przed odlotem samolotu na stanowisku – check-in. Znajdując się w strefie zastrzeżonej zgodnie z procedurami kontroli bezpieczeństwa zetknęli się z obsługą handling-ową (naziemną wykonywaną na rzecz przewoźników lotniczych), która odbywała się jednocześnie na kilku stanowiskach postojowych Płyty Postojowej Samolotów. Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza przedstawiła nowoczesne wyposażenie i procedury wykorzystania na wypadek wystąpienia sytuacji szczególnych w porcie lotniczym lub awaryjnego lądowania (zdarzenia) poza portem lotniczym. Takie zajęcia prowadzone bezpośrednio w Porcie Lotniczym są znacznie atrakcyjniejsze niż w szkole, ponadto praktycznie przygotowują do objęcia w przyszłości stanowisk operacyjnych w portach lotniczych.

 

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych zwraca się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018 na rzecz Fundacji "Rodzice Szkole" - organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115, z zastrzeżeniem, że każdy z darczyńców wpisze w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT 28 poz. 134, PIT 36 poz. 325, PIT 36L poz. 95, PIT 37 poz. 137, PIT 38 poz. 52, PIT 39 poz. 48) - "RR Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych"

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy.

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów szkół w Małopolsce,

 We wrześniu 2019 roku w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych rozpoczną naukę dzieci po ośmioklasowej szkole podstawowej i po trzyletnim gimnazjum. Od momentu ogłoszenia reformy strukturalnej władze samorządowe i kuratoria przygotowywały się do rekrutacji w 2019 r. Jest sprawą oczywistą, że wszystkie dzieci wybierające szkołę muszą mieć zapewnione takie same warunki rekrutacji, jak w latach ubiegłych. W związku z tym 2 lata temu poprosiłam dyrektorów wszystkich szkół o wnikliwą analizę bazy szkolnej, prognozy dochodzenia do jednozmianowości i ewentualne uwagi dotyczące organizacji pracy szkół w związku z przyjęciem we wrześniu 2019 r. dwóch roczników.

 Trzeba przy okazji przypomnieć, że w 2019 r. liczba uczniów starających się o przyjęcie do klasy pierwszej szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych jest taka sama jak ta w 2007 roku, trochę mniejsza niż przyjmowane roczniki w latach 2006 i wcześniejszych. Dziś jednak szkół jest więcej i warunki pracy w  tych szkołach są nieporównywalnie lepsze. Moment kumulacji został wybrany optymalnie, czyli w okresie niżu demograficznego, tzw. depresji urodzin. Organizując nową sieć szkół pamiętaliśmy o rekrutacji 2019 r., przykładowo w samym Krakowie otwarliśmy nowe cztery licea ogólnokształcące. W całej Małopolsce, jako Kurator Oświaty nie zgadzałam się na likwidacje szkół właśnie dlatego, żeby rekrutacja w 2019 roku mogła odbyć się spokojnie. 

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzany jest "Konkurs Kartek Świątecznych" wykonanych technikami komputerowymi. Uczniowie w programach graficznych wykonywali tradycyjne, polskie kartki świąteczne. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Joanna Nowak. Wyróżnienia otrzymały Klaudia Fetner i Sandra Dobosz.

 

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci.

List do rodziców [PDF]

List do Dyrektorów [PDF]

 

W piątek, 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Cała szkoła została przystrojona w barwy narodowe, były biało-czerwone chorągiewki i baloniki a uczniowie przyszli ubrani w stroje galowe.  O godzinie  11.11 wprowadzono sztandar i wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świątnikach zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn. Potem odbyło się przedstawienie patriotyczne pod tytułem „Cieszmy się Polską Niepodległą” Po przedstawieniu Dyrektorzy Szkoły wręczyli nagrody najlepszym uczniom w konkursach, które się odbyły z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że zajęcia z etyki planowane są w każdą środę o godzinie 7:00. Prosimy o informację czy Państwa córka/syn będzie uczestniczyć w tych zajęciach. W przypadku braku zgody dziecko podczas zajęć religii będzie przebywało w bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt w godzinach 9:00-13:00. Telefon 122565671, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie prowadzi nabór do służby przygotowawczej w Korpusie Osobowym Szeregowych.

Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do: zawodowej służby wojskowej, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Więcej informacji [PDF]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 3-go września 2018 r. o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Świątnikach Górnych. Po Mszy Św. wszyscy  uczniowie udali się do szkoły, gdzie w  szkolnej hali sportowej powitał ich Dyrektor Tomasz Kurek. Po uroczystościach odbyły się spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy sukcesów i zdobywania wiedzy w miłej atmosferze. 

Pobierz obrazkiJuż w najbliższą środę (29.08.2018) rusza proces rekrutacji na obóz naukowy z elementami sportu. Odbędzie się on we Władysławowie w dniach 23-28 września 2018. Wszystkie działania są przeprowadzane w ramach projektu pn. ,,Sukces Informatyką Pisany", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs będący podstawowym kryterium przy rekrutacji przeprowadzony będzie w dniach 29 sierpnia - 2 września 2018 na platformie olimpiada.programuj.edu.pl.

Zachęcamy uczniów uzdolnionych informatycznie do wzięcia udziału w programie.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.talent.edu.pl.

 

Uczniowie będą się uczyć z podręczników zamieszczonych w zakładce Podręczniki

Informacje o podręcznikach do klasy I technikum oraz do klas II i III Liceum będą dostępne na początku września.

22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych, uczniowie zebrali się w szkolnej hali sportowej. Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan dyrektor Tomasz Kurek. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim uczniom  za sumienną i ciężką pracę przez cały rok szkolny, a na koniec życzył im udanych wakacji.

Następnie, w uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w konkursach, w których brali udział.