Biblioteka jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół przystąpił do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,czego efektem było pozyskanie środków w wysokości 15.000 złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki. Dzięki otrzymanym środkom z budżetu państwa oraz środkom szkoły, księgozbiór biblioteki wzbogacił się o nowości wydawnicze oraz lektury. Większość książek, to propozycje uczniów odnośnie tytułów, które chcieliby aby znalazły się w bibliotece szkolnej.

Na długie jesienno-zimowe wieczory polecam książkę: „WYJĄTKOWI” MEG WOLTIZER Ta pozycja została wytypowana na książkę roku według: ,,PEOPLE'',, O,THE OPRAH MAGAZINE'', ,,ENTERTAINMENT WEEKLY" , ,, TIME " , ,,CHICAGO TRIBUNE " , ,,THE NEW YORK TIMES " , ,, WASHINGON POST". Na letnim obozie dla artystycznie uzdolnionej młodzieży sześcioro nastolatków z Nowego Jorku zaprzyjaźnia sie i zawiązuje grupę. Pochodzą z różnych środowisk , ale wszystkich łączy przekonanie, że pewnego dnia dokonają wybitnych rzeczy. Jules i Ah chcą zostać aktorkami, pierwsza ma spory talent komediowy, druga - dramatyczny ; zmysłowa Cathy marzy o karierze tancerki, Ethan wspaniale rysuje i jest mistrzem animacji, Jonah gra na gitarze, zaś Goodman interesuje się architekturą. Jednak życie, pełne wyzwań, szans i rozczarowań, zweryfikuje ich plany - zarówno zawodowe, jak i osobiste. Wyjątkowi to uniwersalna opowieść o młodzieńczych marzeniach i dorosłym życiu, istocie talentu, naturze miłości i sile zazdrości.

MEG WOLITZER (ur. w roku 1959 roku w Nowym Jorku) - laureatka prestiżowej The Pushcart Prize (1998). Autorka opowiadań i powieści, z których nasjłynniejsze to : Żona (2003; wyd. pol. 2005), Pozycja (2005; wyd. pol. 2007) oraz The Ten-Year Nap (2008), która tarfiła na listę bestsellerów ,,New York Timesa " Dwie książki Wolitzer: This Is Your Life (1988) i Surrender, Dorothy(1999), doczekały się adaptacji filmowych, a na podstawie Wyjątkowych (2013) powstaje serial telewizyjny.