W dniu 6.07.2018 Sekretariat Zespołu Szkół będzie nieczynny.

22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych, uczniowie zebrali się w szkolnej hali sportowej. Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan dyrektor Tomasz Kurek. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim uczniom  za sumienną i ciężką pracę przez cały rok szkolny, a na koniec życzył im udanych wakacji.

Następnie, w uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w konkursach, w których brali udział.

Informacja dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Szkoły Branżowej.
Uczniowie, którzy złożyli podanie o przyjęcie do Zespołu Szkół proszeni są o dostarczenie do szkoły świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do dnia 26 czerwca 2018r.
Kandydaci do Technikum i Szkoły Branżowej dodatkowo zobowiązani są do pobrania skierowania na badania lekarskie dostępnego w Sekretariacie Szkoły lub u Komisji Rekrutacyjnej od dnia 29.06.2018.
Dyżur Komisji Rekrutacyjnej w dniach 25 i 26 czerwca 2018 r. od 9:00 do 13:00 oraz 22 czerwca 2018 r.  do godziny 12:00.
Zapraszamy!

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest w Małopolsce już od 9 lat, a certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” uzyskało już 250 szkół. Nasza szkoła również uzyskała taki certyfikat. Projekt ten wzorowano na bazie doświadczeń policji holenderskiej. Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. W projekcie ważne jest aby każdy podmiot wykazał się zaangażowaniem – każdy określa swój zakres kompetencyjny i zobowiązuje się do realizacji konkretnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa szkoły.

Uczniowie Liceum w dniu 13.12.2017 – założyli Spółdzielnię uczniowską „Precel&Buła”. Swoją działalność rozpoczęli 2.01.2018. Otworzono na terenie Liceum Sklepik: „Precel&Buła” - Sklepik w Liceum jest czynny  Pn – Pt: na każdej PRZERWIE od 7.45 do 13.20 ZAPRASZAMY. Ceny konkurencyjne

 Podczas pracy w spółdzielni uczniowskiej uczeń ma możliwość skonfrontowania swoich marzeń z rzeczywistością, spróbować swoich sił w załatwianiu „dorosłych spraw” (zakup towarów, organizacja pracy) oraz zdobyć doświadczenia, mając oparcie w opiekunach spółdzielni uczniowskich, szkole, członkach i pracownikach spółdzielni dorosłych. Celem działalności spółdzielni uczniowskiej jest:

  •  kształtowanie umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej,
  •  prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie handlowej, usługowej, wytwórczej i hodowlanej na rzecz szkoły i uczniów,
  •  kształtowanie nawyków oszczędzania oraz celowego wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej,
  • organizowanie wzajemnej pomocy i zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb członków,
  •  propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym

Przedmiotem działania spółdzielni uczniowskich jest m.in.:

• kupowanie, wyrabianie i przetwarzanie oraz sprzedaż na terenie szkoły artykułów służących zaspokajaniu potrzeb uczniów i pracowników szkoły,

• propagowanie idei i zasad spółdzielczych w środowisku szkolnym i lokalnym,

• organizowanie imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych z uczestnictwem uczniów szkoły.

W szkole przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono "Konkurs Kartek Świątecznych". W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej, którzy w dowolnym graficznym programie komputerowym wykonywali tradycyjne kartki świąteczne. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Budzeń, drugie miejsce Mateusz Filipkiewicz a trzecie Joanna Sikora. 

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim składamy życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

Dołączyliśmy się do darczyńców szlachetnej paczki. Za wszystkie zebrane środki kupiono artykuły żywnościowe, podarunki dla dziec, art. papiernicze itp.. zrobione zostały paczki i przekazane do właściwych ludzi.

Szkoła zakupiła szafki szkolne dla uczniów. Szafki ustawiono na korytarzach. Są przeznaczone do przechowywania przez uczniów odzieży i przyborów szkolnych. Uczeń będzie dysponował kluczem do swojej szafki. Zasady korzystania z szafek zawarto w regulaminie.

Regulamin korzystania z szafek szkolnych [PDF]

W daniach 6-8 listopada uczniowie klas Liceum Ogólnokształcących wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę zagraniczną na Węgry. Pierwszy dzień upłynął na podróży przez malowniczą, jesienną Słowację oraz zapoznaniu się z atrakcjami miasta Budapeszt. Mogliśmy podziwiać Zamek Vajdahunyad ulokowany w urokliwym Parku Varosliget oraz monumentalny Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia. Drugiego dnia po śniadaniu kontynuowaliśmy zwiedzanie stolicy. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od Wzgórza Zamkowego, gdzie przeszliśmy szlakiem od Baszty Rybackiej przez Kościół Macieja i Pałac Królewski. Mieliśmy również okazję zobaczenia uroczystej zmiany warty przed pałacem prezydenta. Następnie udaliśmy się nabrzeżem Dunaju pod budynek Parlamentu oraz do Bazyliki Św. Stefana, z kopuły której mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Wieczorem, po obiadokolacji w hotelu, pojechaliśmy na Wzgórze Gellerta, z którego mieliśmy możliwość obserwowania zachwycającej panoramy wieczornego Budapesztu. W ostatnim dniu pobytu pojechaliśmy do Szetendre, urokliwego miasteczka nad brzegiem Dunaju, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Marcepanu i delektowaliśmy się miejscowymi słodyczami. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego na Wyszehradzie.

Budapeszt zdecydowanie nas zachwycił. Szczerze polecamy! Warto:)

Akcja wymiany książek polega na tym, że uczniowie i nauczyciele mogą przynieść swoje przeczytane, niepotrzebne lub o zdublowanych tytułach książki. Książki będą przyjmowane we wtorek i środę w bibliotece szkolnej i w sali nr 8. Za każdą oddaną książkę otrzymuje się specjalny bloczek. W dniu 9 listopada (czwartek) od 9:35 do 14:00 w sali nr 8 każdy posiadacz bloczka może go wymienić na dowolnie wybraną książkę. 

 

 

W piątek 13 października cała społeczność Zespołu Szkół obchodziła Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali Koncert Życzeń dla Nauczycieli, w którym uczestniczyli Panowie Dyrektorzy, Wychowawcy, Pedagodzy i oczywiście młodzież. Były dedydakcje, życzenia, wiele niespodzianek i wzruszeń, których dostarczyli wykonawcy: Weronika Kaim, Martyna Żołnierczyk, Amelia Grabowska, Sylwia Filiciak i Norbert Michalik, w rolę konferansjerów wcielili się Gabriela Juszczak i Krzysztof Homel. Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, zdrowia i satysfakcji z pracy ze swoimi wychowankami oraz tego, aby każdy dzień przynosił tylko te dobre, szczęśliwe chwile, a wszystkie zamierzenia realizowały się pomyślnie.

 

Przyjąwszy zaproszenie Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych -Waltera Braunohlera, nauczyciele Zespołu Szkół oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świątnikach Górnych, uczestniczyli w spotkaniu w jego rezydencji w Krakowie. Konsul, pełniący swą funkcję w Krakowie od 2015 roku, podejmował nie tylko osoby nauczające  języka angielskiego w krakowskich i podkrakowskich szkołach, ale poprosił o obecność profesorów i stypendystów Fundacji Fulbrighta. Wierzymy, że to spotkanie, będące okazją do wymiany pomysłów, doświadczeń i spostrzeżeń, przyczyni się do ożywienia współpracy znanych amerykańskich instytucji z naszymi szkołami. Liczymy także na szersze „otworzenie” drzwi konsulatu amerykańskiego, by nasi uczniowie mogli wejść w jego progi i by mieli okazję do skorzystania z wiedzy i doświadczenia pracujących tam osób, podczas organizowanych wykładów i prelekcji.

 Jadwiga Drzazgowska