Nowy plan lekcji obowiązuje od 16.09.2019 r. (poniedziałek) [PDF]>>>

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020   [PDF]>>>

 

 

 

 

Na Twoim smartfonie, tablecie oraz na komputerze. Gdziekolwiek jesteś - szybko, łatwo i wygodnie!

Prezentacja >>>

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września (poniedziałek).  Po Mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych  uczniowie przeszli do  nowej lokalizacji szkoły przy ulicy Bielowicza 20. Tam odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych, nauczycielami i rodzicami. Na spotkaniu byli zaproszeni goście: Burmistrz  Miasta i Gminy Świątniki Górne Małgorzata Duży oraz przedstawiciele firmy LS Airport Services. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Szkoły Tomasz Kurek, potem odbyło się wprowadzenie Sztandaru Szkoły i zaśpiewanie Hymnu Narodowego.  W części artystycznej zobaczyliśmy  przedstawienie "Ważne są tylko te dni, których nie znamy" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzięki podpisanej umowie z LS Airport Services uczniowie naszego Technikum Logistyki Lotniczej będą odbywać praktyki szkolne na lotnisku w Balicach.

Wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół życzymy powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.

W czwartek 29 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się Zebranie Rodziców uczniów wszystkich klas pierwszych. Zebranie odbędzie się już w nowej lokalizacji przy ulicy Bielowicza 20, w Świątnikach Górnych.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

Obie komisje rekrutacyjne będą pracowały w tym samym terminie:
 
19.06.2019 - 24.06.2019 od godziny 9-14
25.06.2019 od 9-15
28.06.2019 -godz. 12.00 wywieszenie listy rekrutacji wstępnej
 
01-03.07.2019 od godz. 9-14 wydawanie skierowań na badania dotyczy Branżowej Szkoły I stopnia oraz technikum
 
28.06-09.07. 2019 przynoszenie oryginałów świadectw.

W dniu 22.05.2019 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odbyły się zajęcia w kształceniu zawodowym praktycznym. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Technikum Logistyki Lotniczej ze Świątnik Górnych kształcący się w zawodzie –Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych. W części ogólnodostępnej Portu uczniowie zapoznali się z zasadami odprawy pasażerów przed odlotem samolotu na stanowisku – check-in. Znajdując się w strefie zastrzeżonej zgodnie z procedurami kontroli bezpieczeństwa zetknęli się z obsługą handling-ową (naziemną wykonywaną na rzecz przewoźników lotniczych), która odbywała się jednocześnie na kilku stanowiskach postojowych Płyty Postojowej Samolotów. Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza przedstawiła nowoczesne wyposażenie i procedury wykorzystania na wypadek wystąpienia sytuacji szczególnych w porcie lotniczym lub awaryjnego lądowania (zdarzenia) poza portem lotniczym. Takie zajęcia prowadzone bezpośrednio w Porcie Lotniczym są znacznie atrakcyjniejsze niż w szkole, ponadto praktycznie przygotowują do objęcia w przyszłości stanowisk operacyjnych w portach lotniczych.

 

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych zwraca się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018 na rzecz Fundacji "Rodzice Szkole" - organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115, z zastrzeżeniem, że każdy z darczyńców wpisze w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT 28 poz. 134, PIT 36 poz. 325, PIT 36L poz. 95, PIT 37 poz. 137, PIT 38 poz. 52, PIT 39 poz. 48) - "RR Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych"

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy.

Szanowni Państwo Rodzice Uczniów szkół w Małopolsce,

 We wrześniu 2019 roku w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych rozpoczną naukę dzieci po ośmioklasowej szkole podstawowej i po trzyletnim gimnazjum. Od momentu ogłoszenia reformy strukturalnej władze samorządowe i kuratoria przygotowywały się do rekrutacji w 2019 r. Jest sprawą oczywistą, że wszystkie dzieci wybierające szkołę muszą mieć zapewnione takie same warunki rekrutacji, jak w latach ubiegłych. W związku z tym 2 lata temu poprosiłam dyrektorów wszystkich szkół o wnikliwą analizę bazy szkolnej, prognozy dochodzenia do jednozmianowości i ewentualne uwagi dotyczące organizacji pracy szkół w związku z przyjęciem we wrześniu 2019 r. dwóch roczników.

 Trzeba przy okazji przypomnieć, że w 2019 r. liczba uczniów starających się o przyjęcie do klasy pierwszej szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych jest taka sama jak ta w 2007 roku, trochę mniejsza niż przyjmowane roczniki w latach 2006 i wcześniejszych. Dziś jednak szkół jest więcej i warunki pracy w  tych szkołach są nieporównywalnie lepsze. Moment kumulacji został wybrany optymalnie, czyli w okresie niżu demograficznego, tzw. depresji urodzin. Organizując nową sieć szkół pamiętaliśmy o rekrutacji 2019 r., przykładowo w samym Krakowie otwarliśmy nowe cztery licea ogólnokształcące. W całej Małopolsce, jako Kurator Oświaty nie zgadzałam się na likwidacje szkół właśnie dlatego, żeby rekrutacja w 2019 roku mogła odbyć się spokojnie. 

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzany jest "Konkurs Kartek Świątecznych" wykonanych technikami komputerowymi. Uczniowie w programach graficznych wykonywali tradycyjne, polskie kartki świąteczne. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Joanna Nowak. Wyróżnienia otrzymały Klaudia Fetner i Sandra Dobosz.

 

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci.

List do rodziców [PDF]

List do Dyrektorów [PDF]

 

W piątek, 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Cała szkoła została przystrojona w barwy narodowe, były biało-czerwone chorągiewki i baloniki a uczniowie przyszli ubrani w stroje galowe.  O godzinie  11.11 wprowadzono sztandar i wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świątnikach zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn. Potem odbyło się przedstawienie patriotyczne pod tytułem „Cieszmy się Polską Niepodległą” Po przedstawieniu Dyrektorzy Szkoły wręczyli nagrody najlepszym uczniom w konkursach, które się odbyły z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że zajęcia z etyki planowane są w każdą środę o godzinie 7:00. Prosimy o informację czy Państwa córka/syn będzie uczestniczyć w tych zajęciach. W przypadku braku zgody dziecko podczas zajęć religii będzie przebywało w bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt w godzinach 9:00-13:00. Telefon 122565671, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie prowadzi nabór do służby przygotowawczej w Korpusie Osobowym Szeregowych.

Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do: zawodowej służby wojskowej, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Więcej informacji [PDF]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 3-go września 2018 r. o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Świątnikach Górnych. Po Mszy Św. wszyscy  uczniowie udali się do szkoły, gdzie w  szkolnej hali sportowej powitał ich Dyrektor Tomasz Kurek. Po uroczystościach odbyły się spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy sukcesów i zdobywania wiedzy w miłej atmosferze. 

Uczniowie będą się uczyć z podręczników zamieszczonych w zakładce Podręczniki

Informacje o podręcznikach do klasy I technikum oraz do klas II i III Liceum będą dostępne na początku września.

Pobierz obrazkiJuż w najbliższą środę (29.08.2018) rusza proces rekrutacji na obóz naukowy z elementami sportu. Odbędzie się on we Władysławowie w dniach 23-28 września 2018. Wszystkie działania są przeprowadzane w ramach projektu pn. ,,Sukces Informatyką Pisany", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs będący podstawowym kryterium przy rekrutacji przeprowadzony będzie w dniach 29 sierpnia - 2 września 2018 na platformie olimpiada.programuj.edu.pl.

Zachęcamy uczniów uzdolnionych informatycznie do wzięcia udziału w programie.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.talent.edu.pl.

 

22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych, uczniowie zebrali się w szkolnej hali sportowej. Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan dyrektor Tomasz Kurek. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim uczniom  za sumienną i ciężką pracę przez cały rok szkolny, a na koniec życzył im udanych wakacji.

Następnie, w uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w konkursach, w których brali udział.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest w Małopolsce już od 9 lat, a certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” uzyskało już 250 szkół. Nasza szkoła również uzyskała taki certyfikat. Projekt ten wzorowano na bazie doświadczeń policji holenderskiej. Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. W projekcie ważne jest aby każdy podmiot wykazał się zaangażowaniem – każdy określa swój zakres kompetencyjny i zobowiązuje się do realizacji konkretnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa szkoły.

W szkole przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono "Konkurs Kartek Świątecznych". W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej, którzy w dowolnym graficznym programie komputerowym wykonywali tradycyjne kartki świąteczne. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Budzeń, drugie miejsce Mateusz Filipkiewicz a trzecie Joanna Sikora. 

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim składamy życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

Uczniowie Liceum w dniu 13.12.2017 – założyli Spółdzielnię uczniowską „Precel&Buła”. Swoją działalność rozpoczęli 2.01.2018. Otworzono na terenie Liceum Sklepik: „Precel&Buła” - Sklepik w Liceum jest czynny  Pn – Pt: na każdej PRZERWIE od 7.45 do 13.20 ZAPRASZAMY. Ceny konkurencyjne

 Podczas pracy w spółdzielni uczniowskiej uczeń ma możliwość skonfrontowania swoich marzeń z rzeczywistością, spróbować swoich sił w załatwianiu „dorosłych spraw” (zakup towarów, organizacja pracy) oraz zdobyć doświadczenia, mając oparcie w opiekunach spółdzielni uczniowskich, szkole, członkach i pracownikach spółdzielni dorosłych. Celem działalności spółdzielni uczniowskiej jest:

  •  kształtowanie umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej,
  •  prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie handlowej, usługowej, wytwórczej i hodowlanej na rzecz szkoły i uczniów,
  •  kształtowanie nawyków oszczędzania oraz celowego wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej,
  • organizowanie wzajemnej pomocy i zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb członków,
  •  propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym

Przedmiotem działania spółdzielni uczniowskich jest m.in.:

• kupowanie, wyrabianie i przetwarzanie oraz sprzedaż na terenie szkoły artykułów służących zaspokajaniu potrzeb uczniów i pracowników szkoły,

• propagowanie idei i zasad spółdzielczych w środowisku szkolnym i lokalnym,

• organizowanie imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych z uczestnictwem uczniów szkoły.

Dołączyliśmy się do darczyńców szlachetnej paczki. Za wszystkie zebrane środki kupiono artykuły żywnościowe, podarunki dla dziec, art. papiernicze itp.. zrobione zostały paczki i przekazane do właściwych ludzi.