W dniach 12-16.02.2018 (pierwszy tydzień ferii) odbędą się zajęcia sportowe dla uczniów naszej szkoły w Sali gimnastycznej (siatkówka , piłka nożna) w godzinach od 9.00-13.00.

Wstęp darmowy.

 

 

Uczniowie Liceum w dniu 13.12.2017 – założyli Spółdzielnię uczniowską „Precel&Buła”. Swoją działalność rozpoczęli 2.01.2018. Otworzono na terenie Liceum Sklepik: „Precel&Buła” - Sklepik w Liceum jest czynny  Pn – Pt: na każdej PRZERWIE od 7.45 do 13.20 ZAPRASZAMY. Ceny konkurencyjne

 Podczas pracy w spółdzielni uczniowskiej uczeń ma możliwość skonfrontowania swoich marzeń z rzeczywistością, spróbować swoich sił w załatwianiu „dorosłych spraw” (zakup towarów, organizacja pracy) oraz zdobyć doświadczenia, mając oparcie w opiekunach spółdzielni uczniowskich, szkole, członkach i pracownikach spółdzielni dorosłych. Celem działalności spółdzielni uczniowskiej jest:

  •  kształtowanie umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej,
  •  prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie handlowej, usługowej, wytwórczej i hodowlanej na rzecz szkoły i uczniów,
  •  kształtowanie nawyków oszczędzania oraz celowego wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej,
  • organizowanie wzajemnej pomocy i zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb członków,
  •  propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym

Przedmiotem działania spółdzielni uczniowskich jest m.in.:

• kupowanie, wyrabianie i przetwarzanie oraz sprzedaż na terenie szkoły artykułów służących zaspokajaniu potrzeb uczniów i pracowników szkoły,

• propagowanie idei i zasad spółdzielczych w środowisku szkolnym i lokalnym,

• organizowanie imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych z uczestnictwem uczniów szkoły.

W szkole przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono "Konkurs Kartek Świątecznych". W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej, którzy w dowolnym graficznym programie komputerowym wykonywali tradycyjne kartki świąteczne. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Budzeń, drugie miejsce Mateusz Filipkiewicz a trzecie Joanna Sikora. 

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim składamy życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

Dołączyliśmy się do darczyńców szlachetnej paczki. Za wszystkie zebrane środki kupiono artykuły żywnościowe, podarunki dla dziec, art. papiernicze itp.. zrobione zostały paczki i przekazane do właściwych ludzi.

Szkoła zakupiła szafki szkolne dla uczniów. Szafki ustawiono na korytarzach. Są przeznaczone do przechowywania przez uczniów odzieży i przyborów szkolnych. Uczeń będzie dysponował kluczem do swojej szafki. Zasady korzystania z szafek zawarto w regulaminie.

Regulamin korzystania z szafek szkolnych [PDF]

W daniach 6-8 listopada uczniowie klas Liceum Ogólnokształcących wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę zagraniczną na Węgry. Pierwszy dzień upłynął na podróży przez malowniczą, jesienną Słowację oraz zapoznaniu się z atrakcjami miasta Budapeszt. Mogliśmy podziwiać Zamek Vajdahunyad ulokowany w urokliwym Parku Varosliget oraz monumentalny Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia. Drugiego dnia po śniadaniu kontynuowaliśmy zwiedzanie stolicy. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od Wzgórza Zamkowego, gdzie przeszliśmy szlakiem od Baszty Rybackiej przez Kościół Macieja i Pałac Królewski. Mieliśmy również okazję zobaczenia uroczystej zmiany warty przed pałacem prezydenta. Następnie udaliśmy się nabrzeżem Dunaju pod budynek Parlamentu oraz do Bazyliki Św. Stefana, z kopuły której mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Wieczorem, po obiadokolacji w hotelu, pojechaliśmy na Wzgórze Gellerta, z którego mieliśmy możliwość obserwowania zachwycającej panoramy wieczornego Budapesztu. W ostatnim dniu pobytu pojechaliśmy do Szetendre, urokliwego miasteczka nad brzegiem Dunaju, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Marcepanu i delektowaliśmy się miejscowymi słodyczami. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego na Wyszehradzie.

Budapeszt zdecydowanie nas zachwycił. Szczerze polecamy! Warto:)

Akcja wymiany książek polega na tym, że uczniowie i nauczyciele mogą przynieść swoje przeczytane, niepotrzebne lub o zdublowanych tytułach książki. Książki będą przyjmowane we wtorek i środę w bibliotece szkolnej i w sali nr 8. Za każdą oddaną książkę otrzymuje się specjalny bloczek. W dniu 9 listopada (czwartek) od 9:35 do 14:00 w sali nr 8 każdy posiadacz bloczka może go wymienić na dowolnie wybraną książkę. 

 

 

W piątek 13 października cała społeczność Zespołu Szkół obchodziła Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali Koncert Życzeń dla Nauczycieli, w którym uczestniczyli Panowie Dyrektorzy, Wychowawcy, Pedagodzy i oczywiście młodzież. Były dedydakcje, życzenia, wiele niespodzianek i wzruszeń, których dostarczyli wykonawcy: Weronika Kaim, Martyna Żołnierczyk, Amelia Grabowska, Sylwia Filiciak i Norbert Michalik, w rolę konferansjerów wcielili się Gabriela Juszczak i Krzysztof Homel. Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, zdrowia i satysfakcji z pracy ze swoimi wychowankami oraz tego, aby każdy dzień przynosił tylko te dobre, szczęśliwe chwile, a wszystkie zamierzenia realizowały się pomyślnie.

 

Przyjąwszy zaproszenie Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych -Waltera Braunohlera, nauczyciele Zespołu Szkół oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świątnikach Górnych, uczestniczyli w spotkaniu w jego rezydencji w Krakowie. Konsul, pełniący swą funkcję w Krakowie od 2015 roku, podejmował nie tylko osoby nauczające  języka angielskiego w krakowskich i podkrakowskich szkołach, ale poprosił o obecność profesorów i stypendystów Fundacji Fulbrighta. Wierzymy, że to spotkanie, będące okazją do wymiany pomysłów, doświadczeń i spostrzeżeń, przyczyni się do ożywienia współpracy znanych amerykańskich instytucji z naszymi szkołami. Liczymy także na szersze „otworzenie” drzwi konsulatu amerykańskiego, by nasi uczniowie mogli wejść w jego progi i by mieli okazję do skorzystania z wiedzy i doświadczenia pracujących tam osób, podczas organizowanych wykładów i prelekcji.

 Jadwiga Drzazgowska