Zebranie rodziców odbędzie się 13 listopada o godzinie 16:30

W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci.

List do rodziców [PDF]

List do Dyrektorów [PDF]

 

W piątek, 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Cała szkoła została przystrojona w barwy narodowe, były biało-czerwone chorągiewki i baloniki a uczniowie przyszli ubrani w stroje galowe.  O godzinie  11.11 wprowadzono sztandar i wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Świątnikach zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn. Potem odbyło się przedstawienie patriotyczne pod tytułem „Cieszmy się Polską Niepodległą” Po przedstawieniu Dyrektorzy Szkoły wręczyli nagrody najlepszym uczniom w konkursach, które się odbyły z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że zajęcia z etyki planowane są w każdą środę o godzinie 7:00. Prosimy o informację czy Państwa córka/syn będzie uczestniczyć w tych zajęciach. W przypadku braku zgody dziecko podczas zajęć religii będzie przebywało w bibliotece szkolnej pod opieką nauczyciela.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt w godzinach 9:00-13:00. Telefon 122565671, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie prowadzi nabór do służby przygotowawczej w Korpusie Osobowym Szeregowych.

Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do: zawodowej służby wojskowej, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Więcej informacji [PDF]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 3-go września 2018 r. o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Świątnikach Górnych. Po Mszy Św. wszyscy  uczniowie udali się do szkoły, gdzie w  szkolnej hali sportowej powitał ich Dyrektor Tomasz Kurek. Po uroczystościach odbyły się spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy sukcesów i zdobywania wiedzy w miłej atmosferze. 

Uczniowie będą się uczyć z podręczników zamieszczonych w zakładce Podręczniki

Informacje o podręcznikach do klasy I technikum oraz do klas II i III Liceum będą dostępne na początku września.

Pobierz obrazkiJuż w najbliższą środę (29.08.2018) rusza proces rekrutacji na obóz naukowy z elementami sportu. Odbędzie się on we Władysławowie w dniach 23-28 września 2018. Wszystkie działania są przeprowadzane w ramach projektu pn. ,,Sukces Informatyką Pisany", realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs będący podstawowym kryterium przy rekrutacji przeprowadzony będzie w dniach 29 sierpnia - 2 września 2018 na platformie olimpiada.programuj.edu.pl.

Zachęcamy uczniów uzdolnionych informatycznie do wzięcia udziału w programie.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie www.talent.edu.pl.

 

22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po uroczystej mszy św. w Kościele Parafialnym w Świątnikach Górnych, uczniowie zebrali się w szkolnej hali sportowej. Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan dyrektor Tomasz Kurek. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim uczniom  za sumienną i ciężką pracę przez cały rok szkolny, a na koniec życzył im udanych wakacji.

Następnie, w uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w konkursach, w których brali udział.

Informacja dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Szkoły Branżowej.
Uczniowie, którzy złożyli podanie o przyjęcie do Zespołu Szkół proszeni są o dostarczenie do szkoły świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do dnia 26 czerwca 2018r.
Kandydaci do Technikum i Szkoły Branżowej dodatkowo zobowiązani są do pobrania skierowania na badania lekarskie dostępnego w Sekretariacie Szkoły lub u Komisji Rekrutacyjnej od dnia 29.06.2018.
Dyżur Komisji Rekrutacyjnej w dniach 25 i 26 czerwca 2018 r. od 9:00 do 13:00 oraz 22 czerwca 2018 r.  do godziny 12:00.
Zapraszamy!

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest w Małopolsce już od 9 lat, a certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” uzyskało już 250 szkół. Nasza szkoła również uzyskała taki certyfikat. Projekt ten wzorowano na bazie doświadczeń policji holenderskiej. Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. W projekcie ważne jest aby każdy podmiot wykazał się zaangażowaniem – każdy określa swój zakres kompetencyjny i zobowiązuje się do realizacji konkretnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa szkoły.

Uczniowie Liceum w dniu 13.12.2017 – założyli Spółdzielnię uczniowską „Precel&Buła”. Swoją działalność rozpoczęli 2.01.2018. Otworzono na terenie Liceum Sklepik: „Precel&Buła” - Sklepik w Liceum jest czynny  Pn – Pt: na każdej PRZERWIE od 7.45 do 13.20 ZAPRASZAMY. Ceny konkurencyjne

 Podczas pracy w spółdzielni uczniowskiej uczeń ma możliwość skonfrontowania swoich marzeń z rzeczywistością, spróbować swoich sił w załatwianiu „dorosłych spraw” (zakup towarów, organizacja pracy) oraz zdobyć doświadczenia, mając oparcie w opiekunach spółdzielni uczniowskich, szkole, członkach i pracownikach spółdzielni dorosłych. Celem działalności spółdzielni uczniowskiej jest:

  •  kształtowanie umiejętności zespołowego działania i gospodarowania w warunkach gospodarki rynkowej,
  •  prowadzenie działalności gospodarczej, a szczególnie handlowej, usługowej, wytwórczej i hodowlanej na rzecz szkoły i uczniów,
  •  kształtowanie nawyków oszczędzania oraz celowego wykorzystywania wypracowanej nadwyżki bilansowej,
  • organizowanie wzajemnej pomocy i zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb członków,
  •  propagowanie idei spółdzielczości w środowisku szkolnym

Przedmiotem działania spółdzielni uczniowskich jest m.in.:

• kupowanie, wyrabianie i przetwarzanie oraz sprzedaż na terenie szkoły artykułów służących zaspokajaniu potrzeb uczniów i pracowników szkoły,

• propagowanie idei i zasad spółdzielczych w środowisku szkolnym i lokalnym,

• organizowanie imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych z uczestnictwem uczniów szkoły.

Dołączyliśmy się do darczyńców szlachetnej paczki. Za wszystkie zebrane środki kupiono artykuły żywnościowe, podarunki dla dziec, art. papiernicze itp.. zrobione zostały paczki i przekazane do właściwych ludzi.

W szkole przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono "Konkurs Kartek Świątecznych". W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej, którzy w dowolnym graficznym programie komputerowym wykonywali tradycyjne kartki świąteczne. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Budzeń, drugie miejsce Mateusz Filipkiewicz a trzecie Joanna Sikora. 

Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim składamy życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
oraz szczęśliwego Nowego Roku

Szkoła zakupiła szafki szkolne dla uczniów. Szafki ustawiono na korytarzach. Są przeznaczone do przechowywania przez uczniów odzieży i przyborów szkolnych. Uczeń będzie dysponował kluczem do swojej szafki. Zasady korzystania z szafek zawarto w regulaminie.

Regulamin korzystania z szafek szkolnych [PDF]